Sarımsak

Bunlarada bir göz atın

12 Responses

 1. Musa dedi ki:

  Bilgiler için Allah senden razı olsun.

 2. nazli dedi ki:

  Bu bitki çayları superdir

 3. Saliha dedi ki:

  Sonsuz teşekkürler

 4. Z.Karli dedi ki:

  Sogan,sarimsak,pirasa,turp,salgam kesinlikle faydali degil ,zararlidirlar.Hem radyoaktif hem de kimyasal zehir depolaridir.Misal:Sarimsak icinde bulunan Aliin maddesi vücutta Alisine dönüsür.Aliin veya Alisin icindeki Kükürt(S) elmeneti radyoaktiftir.Kokusu pis olan bu bitkilerde Kükürt-35 izotpu(S-35) vardir.Bu gidalar vücuta girdiginde Kükürt-35 izotpu beta-isinlamasiyle hücre ve dokulari 175 gün boyunca moleküler boyutta bombalar ve idrarla disa atilir.Bombalama sonucu hücre ve dokularda,kromozom ve DNA yapilarinda mutasyon(degisiklige ugrama)yaralanma ,ölme meydana gelir.Bu bitkiler kronik hastaliklara sebebiyet veren sihirli nebatlardir.Radyoaktif madde:Halk dilinde Atom Bomba Maddesi olarak söylenebilir.Bir gidanin faydali veya zararli oldugunu söylemek icin,icindeki tüm kimyasal ve radyoaktif maddeleri ve biyolojik yari ömürlerini göz önünde bulundurmak gerekir.Aciklama:Bugün 5 gram sarimsak yiyen kimse ,sarimsak ve icerigini(5 gram) 175 gün sonra idrarla atar.Sarimsak ve diger radyoaktifli gidalari cokca tüketenler fakirlik ve zilletten kurtalamazlar.Baskalarina sürekli boyun egmek zorunda kalirlar.Firavunlar , Misir halkini binlerce yil sarimsak, sogan gibi gidalarla(!) sihirleyip esir ve köle olarak kendilerine kulluk yaptirmislardir.Kim sarimsak ve diger sihirli gidalari tüketirse,bu gidalar vücutlarinda kaldigi müddetce(175 gün -90 yil) insanin bedeni,ruhu,zihnine etki ederler ,düsüncelerini,konusmalarini,davranislarini ,kötü kaderini etkiler,Insan vücutunda düsündüren,konusturan sarimsak,sogandir.Sarimsak,sogan hep kendini övdürür.Her türlü hastalik,bela,musibet,fakirlik getirse dahi.Kisacasi:Sarimsak akil ve ruhla dalga gecen cok gizli hain bir sihirdir.

  • Hasan Basri dedi ki:

   Pardon ama kardeş sen neyin kafasını yaşıyon? Bu kadar doktordan iyi mi biliyon? Dine göre konuşuyorsan allah hiç bir bitkiyi boşa yaratmadığını söylüyor. Kardeş eline sağlık yazın çok güzel. Kardeşim bak sana büyü mü yaptılar bilmiyorum ama birde şurdan oku belki düşüncelerin değişir.

  • aytaç dedi ki:

   sen yeme kardeşim

  • Leyla dedi ki:

   Allah allah enteresan demek zararlıymıs bizler faydasını görüyoruz ama siz bu kanıya nerden vardınız acaba

 5. Elif Ata Soygazi dedi ki:

  Sarımsak ile böyle şeylere yapılabileceği ihtimalini vermiyordum denedim gerçekten başarılı sonuçlar aldım. Kokması kötü oluyor ama tedaviye yanıt vermesi güzel doğrusu.

 6. gkhn krt dedi ki:

  adam utanmasa sarımsagı da rockfeller cıkarttı yazacak 😀

 7. Devrim dedi ki:

  Z karlı sen hakikaten neyin kafasını yaşıyorsunuz sarımsak kadar vücuda faydalı bir şey yok diye yıllardır doktorlar hekimler yazıyor çiziyor sen kalkmışsın bursa millete yemeyin gibi absürüt laflar yazıyorsun sen bu kafayı neyle yapıyorsun acaba?

 8. haluk dedi ki:

  sn z.karli…insan sağlığı konusunda yıllardır çalışan bir emekli olarak,tüm prf lerin bilGİLERİNİ altüst ettin..yıllardır prf saraçoğlu soğanı sarımsağı elinizden düşürmeyin der…şimdi senin bu yazı müsveddesini görünce ,ben senin gibi ilimden bilimden anlamayıp, hurafelerle uğraşanları,insanları aldatanları, allah niye yaratır önce onu araştır,sonra bana yaz,…….

 9. Bilgiler için teşekkürler, sarımsağın faydaları saymakla bitmez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir